Başak Burcunun Erkeğinin Özellikleri

Başak burcunun erkeği son derece detaycı ve analizci bir yapıya sahiptir. Hiç bir şeyi iyice düşünüp, her yönüyle değerlendirmeden, üzerinde titizce çalışmadan yapmaz. Düzen kelimesi onun için çok şey ifade etmektedir. Başak burcu olanların, her şeylerini düzenli bir şekilde yerleştirdikleri çekmeceleri vardır. hatta duygu ve düşüncelerini bile.

Karşı cinsle olan ilişkilerdeki detaycılık ta, başak burcunun erkeğinin özellikleri arasındadır. Flört etme konusunda oldukça başarılı olmalarına karşın, ciddi bir ilişkiye hemen karar veremezler. Onlar için bu türden bir ilişkiye girmeden önce pek çok şeyi düzenlemek gerekmektedir. Bu detaycılık, onların ilişkilerinde çok zaman huzursuz olmalarına sebep olur. Her şeyin nizami olmasına özen gösterirler ve eşlerinden de bunu beklerler.

Başak burcunun erkekleri, ciddi ilişkilere çok düşünerek girdikleri için, sebatkar olurlar. Tam anlamıyla eşlerine ve ailelerine bağlı olurlar. kadınlar tarafından çok sevilen tiplerdir. Dürüst bir yapıları vardır. İnanmadıkları şeyleri yapmaz ve söylemezler. İnandıkları şeylerin sonuna kadar peşinden gidebilirler. Zeki ve dürüst yapıları onlara eşsiz bir cazibe kazandırır. Aile büyükleri tarafından da ideal bir damat olarak kabul görürler.

Cimrilik, başak burcunun özellikleri arasında değildir. Gerekeni, gerektiği şekli ile alırlar. Bu yönleri ile eşlerini üzmezler. Tutumlu olmaları gerektiğinde de bunu başarabilirler. Harcama ve tasarruf konusunu dengede tutmayı başarabilecek nadir burçlardandırlar.

Romantizm de başak burcunun erkeğinin özellikleri arasında değildir. Toprak tabiatlı olan başak burcu insanı, romantizm konusunda pekte istekli değildir. Onun kendisini eşine ve ailesine adaması için, büyük bir aşkla sevmeye ihtiyacı yoktur.

Başak burcunun erkeği, mükemmeliyetçidir ve belirli bir yeterliliğe sahip olmayan kadınlardan hoşlanmaz. Onları güzellikle ve cazibe ile etkilemek oldukça zordur. Eğer o güzelliğin altında, sağlam bir düşünce yapısı, idealizm gibi şeyler bulamazsa, onu elde etmek mümkün olmayacaktır.

22 Eylül 2011 | 91798 Okunma