Başak Burcunun Kadınının Özellikleri

Utangaçlık, başak burcunun kadınının özellikleri arasındadır. Aşk ilişkilerinde çekimser bir yapısı vardır. Onu bir erkeği elde etmek için türlü numaralar yapan bir kadın olarak görmek mümkün değildir. Bazı şeylerin kendiliğinden gelişmesini bekler. Toprak tabiatlı olması sebebiyle sağlam bir yapıya sahiptir. Kolayca etkilenen birisi asla değildir. Bu yüzden bir aşk ilişkisine onu ikna etmek de kolay değildir.

Başak burcunun kadını dürüst bir kişiliğe sahiptir. Bu yüzden gerçekten dürüst ve tutarlı erkeklerle ilişki kurarlar. Kendisi de aşk ilişkilerinde son derece dürüsttür. Sadece gerçek aşkı bulduklarında yuva kurarlar. Eğer başka bir sebeple evlenmişlerse, gerçek aşkı bulduklarında boşanmaktan çekinmezler. Bu yüzden başak burcunun kadını ile evlenen birisinin, kendisinin gerçek bir aşk olup olmadığını çok iyi anlaması gerekir. Başaklar evliliklerini bitirmekten nefret ederler ama başka birisini sevdikleri halde evli kalarak iki yüzlülük yapmaktan daha çok nefret ederler.

Mükemmeliyetçilik, başak burcunun kadınının özellikleri arasında önemli bir yer tutar. Her işin mükemmel olmasını isterler. Kendileri de yaptıkları işlerde bu kurala riayet ederler ve bu konu hiç te mütevazi değildirler. Hiç kimsenin kendilerinden daha mükemmel iş çıkaramayacaklarına inançları tamdır. bu konuda çok ta haksız değildirler aslında. Söz verilen şeyin, söz verildiği şekli ile ve söz verildiği zamanda yapılmasını isterler. Aksi bir durumda öfkelenirler.

Genellikle hatalarını kabul etmezler. Her zaman kendilerine bir haklılık payı çıkarmak gibi bir huyları vardır. Mali idare konusunda son derece başarılıdırlar. Ev idaresi konusunda, parlak ve pratik çözümler üretirler. Başak burcunun kadınları, ilişki içerisinde oldukları erkeklerin giyiminden, konuşmasına, kişisel bakımından hareketlerine kadar her şeyle yakından alakadardırlar. Kaba davranışlı, bakımsız, nasıl davranması gerektiğini bilmeyen erkeklerden hemen kurtulurlar.

Fiziksel özelliklerle başak burcu kadınlarını etkilemek zordur. Onlar büyük resimle ilgilenirler. Her özelliği ayrı ayrı değerlendirirler. Bilgili, düzenli, araştırmacı, dürüst, bakımlı, kibar ve aşırılıktan uzak duran erkeklerden hoşlanırlar.

22 Eylül 2011 | 98978 Okunma